ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

Aktualności » ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

Nasza placówka po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego programu edukacyjnego o zdrowym odżywianiu „Żyj smacznie i zdrowo”

W tym roku od 14 września 2015  r. do 24 czerwca 2016 r. uczniowie klas I-III gimnazjum będą realizowali zagadnienia programowe. Do zajęć w łączeni zostaną także uczniowie klas młodszych.

Program ma na celu zachęcić uczniów do prawidłowego i smacznego odżywiania się.  Ma za zadanie kształtować wśród nich postawę szacunku do żywności, dzielenia się nią i ograniczenia marnowania jedzenia.

W październiku 2015 r. na terenie naszej szkoły w ramach realizowanego programu zostały rozwieszone plakaty i zorganizowane zostały zajęcia. Podczas zajęć teoretycznych realizowane zostały cele takie jak:

Ø  kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych – spożywanie owoców, warzyw, picie soków ze świeżych  warzyw

Ø  uświadomienie uczniom, że zdrowe produkty wcale nie muszą być drogie

Ø  poznanie zasad zdrowego odżywiania się,

Zostały również zorganizowane zajęcia praktyczne pod hasłem „Zdrowie w szklance soku”. Uczestnicy zajęć przygotowali dla całej społeczności szkolnej sok warzywno-owocowy z marchwi i jabłek.  Z kolei na następnych zajęciach uczniowie przygotowywali zdrową sałatkę z marchewki.