Zajęcia w bibliotece

Aktualności » Zajęcia w bibliotece

Dnia 25 października 2017 r. uczniowie klasy II-III a, I-III b, Va-VIs wzięli udział
w zajęciach zorganizowanych na terenie Biblioteki  Miejskiej Filia nr 2 pod hasłem „Zaopiekuj się”.

Zajęcia tematycznie związane były z obchodzonym w tym dniu Światowym Dniem Kundelka.

Uczniowie obejrzeli specjalnie dla nich przygotowaną wystawę książek, których bohaterami były pieski. Szczególną uwagę dzieci zwróciły na pozycje: A. Stelmaszczyk „Bruno gdzie jesteś”, „Mela zawsze pomoże”, A. Wajrak „Lolek”, B. Gawryluk „Baltic pies, który płynął na krze”, N. Bridewll „Clifford – wielka księga przygód”. Następnie w skupieniu wysłuchały fragmentu opowiadania Romana Pisarskiego „O psie , który jeździł koleją”.

Pani bibliotekarka przeczytała także bajkę terapeutyczną „Piesek Królewny Malwinki”.

Na zakończenie dzieci przy piosence „Puszek – Okruszek” miały chwilę na wspólną zabawę. Uczestnicy zajęć mieli możliwość zagrać w  gry: „Zęby psa”, „Gadający pies”, „Pieski i psy”, „Słodki pies”.