Zabawa Andrzejkowa

Aktualności » Zabawa Andrzejkowa

Dnia 30 listopada 2017 r. nasi uczniowie wzięli udział
w  ZABAWIE ANDRZEJKOWEJ.

Celem zabawy było min.: kultywowanie tradycji andrzejkowych, poznawanie obrzędów ludowych związanych z wróżbami andrzejkowymi, kształcenie umiejętności wyrażania emocji w różnych formach aktywności, integrowanie.

W tym roku członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnej Drużyny ZHP przygotowali salę do zabawy własnoręcznie wykonanymi dekoracjami.

Tradycyjnie na zabawę przybyli do nas zaproszeni goście - wychowankowie MOW w Herbach wraz z opiekunami.

W andrzejki jak co  roku próbowaliśmy trochę dla zabawy , a trochę na serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. W tym celu wszyscy uczestnicy zabawy zostali zaproszeni do przygotowanego „Salonu wróżb”.

Największą atrakcją zabawy było „Lanie wosku”

Wszyscy chętnie uczestniczyli w zorganizowanych konkursach, zabawach
i dyskotece.  Szczególnie miło wszyscy będą wspominać pokaz tańca – „andrzejkowej zumby”.

Na zakończenie zabawy odbyło się spotkanie integracyjne z poczęstunkiem