XVII Dzień Godności

Aktualności » XVII Dzień Godności

XVII Dzień Godności  Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odbył się 27 maja 2015r. na Placu Biegańskiego. Imprezę tradycyjnie zorganizowało częstochowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Bajkowy Dzień Godności”.

Zgromadzeni obejrzeli bajkowy spektakl w wykonaniu Teatru TAK oraz tańczyli do dyskotekowych rytmów zespołu Bahamas.

W trakcie zorganizowanej imprezy odbyły się prezentacje pawilonów wystawowych. Nasza placówka przygotowała pawilon do bajki „Jaś
i Małgosia”. W piernikowym pawilonie – chatce pod okiem złej czarownicy można było  obejrzeć prace plastyczne dzieci.  Prace przedstawiały wybrane wydarzenia z bajki. Dzieci odwiedzające pawilon mogły wziąć udział w zajęciach plastycznych i konkursie dotyczącym znajomości bajki.

W rolę głównych bohaterów bajki wcielili się – w rolę Małgosi Sara Hadyniuk,              a w rolę Jasia – Adaś Sarno.

Placówki rywalizowały ze sobą o zwycięstwo w kategorii – „Najsmaczniejszy wypiek”. Nasza szkoła przygotowała lukrowane pierniczki, piernikowe serca                             i czarodziejskie różowo-kwiatowe babeczki. Do tego na stole królował sok malinowy.

Nasi uczniowie podobnie jak w latach ubiegłych wzięli czynny udział
w spotkaniu. Na dzieci czekały liczne niespodzianki, gry, zabawy, konkursy plastyczne                 i sportowe.

Podczas imprezy odbyła się  także wspólna biesiada przy grillu.