Wyprawa do Opola

Aktualności » Wyprawa do Opola

We wtorek 30 maja 2017 r. uczniowie naszej placówki odwiedzili Ogród Zoologiczny w Opolu. Była to prawdziwa wyprawa turystyczna. Pogoda była wyśmienita, więc zwiedzanie zoo było  bardzo przyjemnie.

ZOO w Opolu jest jednym z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Województwa Opolskiego. Opolski ogród zoologiczny obecnie zajmuje powierzchnię 20 ha. Znajduje się w nim około 950 zwierząt reprezentujących prawie 230 gatunków, w tym jedyne w Polsce goryle oraz uchatki kalifornijskie.

W ZOO czekały na nas same atrakcje. Były tam wspaniałe egzotyczne zwierzęta, które mogliśmy obserwować swobodnie spacerujące po trawie, nurkujące w wodzie lub skaczące z gałęzi na gałąź. Najzabawniejsze były małpy, z nimi było najweselej. Natomiast najbardziej zachwycające były dostojne żyrafy, staliśmy przy nich jak zaczarowani.
W zaciemnionym pawilonie bezkręgowców podziwialiśmy: skorpiony, stonogi olbrzymie, szarańczę migrującą i szarańczę pustynną, oraz przeróżne rodzaje pająków Dla uczniów największą atrakcją była wyspa lemurów, gdzie można pospacerować wśród skaczących po drzewach i alejkach małpiatek ,jak również Mini ZOO gdzie mogli głaskać i karmić różne przezabawne zwierzątka. Swoje nadwątlone długim marszem siły zregenerowaliśmy obiadem, po którym mogliśmy ruszyć w dalszą drogę na spotkanie z kangurami, wielbłądami i strusiami.

W Ogrodzie Zoologicznym było przecudnie, ale niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i czas było wracać. Podróż minęła nam szybko i miło, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.