Wszyscy mamy równe prawa

Aktualności » Wszyscy mamy równe prawa

„Wszyscy mamy równe prawa” – pod takim hasłem w naszej szkole obchodzono pierwszy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie - na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – podjął 7 listopada Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Ustanowienie tego święta ma uświadomić dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomina, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach, w trakcie których obejrzeli  prezentację multimedialną. Poznali oni  krok po kroku wszystkie prawa gwarantujące dzieciom spokój i bezpieczeństwo w naszym kraju. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali przedstawionych informacji oraz zabrali głos w tej sprawie.

Opiekun Samorządu Szkolnego: Monika Karbowiak