Witaj wiosno

Aktualności » Witaj wiosno

20 marca 2017 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 pożegnali zimę i w radosnych nastrojach  przywitali długo oczekiwaną wiosnę. Punktualnie o godz. 11.29 gromkim okrzykiem powitano nadejście wiosny astronomicznej.

W tym roku organizacją POWITANIA WIOSNY zajęli się uczniowie klasy I-III Szkoły Podstawowej, którzy wykonali pod kierunkiem nauczycieli Marzannę  oraz V-VI Szkoły Podstawowej, którzy z kolei przygotowali dla całej społeczności szkolnej wiosenne, zdrowe , pełne witamin kanapki.

W  sali przystrojonej w wiosenne dekoracje,   odbyło się
POWITANIE WIOSNY.

Celem imprezy było:

Øpoznanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy,

Økształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji,

Øintegrowanie społeczności szkolnej we wspólnej zabawie

W trakcie imprezy było pełno radości i uśmiechów podczas zorganizowanych  zabaw, gier i konkursów. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził konkurs „Skoki wiosennych zajączków”
i „Łowienie skarbów”

Punktem kulminacyjnym  imprezy było spalenie ekologicznej Marzanny. W tym celu uczniowie wraz z opiekunami udali się
na wcześniej przygotowany plac. Z piosenką na ustach „Słomiany chochole, związany powrozem, dość nas namęczyłaś i śniegiem i mrozem”  ZIMOWA PANNA została spalona.

Mimo tak dużych starań……. wiosny wciąż nie widać. Wierzymy jednak, że wkrótce do nas przyjdzie i wniesie powiew radości ciepła.