Wielkanocne warsztaty

Aktualności » Wielkanocne warsztaty

ŚWIĘTA WIELKANOCNE są bardzo radosnym czasem. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które warto przekazywać młodszym pokoleniom. Uczniowie naszej szkoły podczas warsztatów na terenie Biblioteki Miejskiej Filia nr 2 w Częstochowie mieli okazję poznać polskie tradycje wielkanocne.

Celem warsztatów było wykonanie z materiałów papierniczych baranków i kurek
do wielkanocnego koszyczka. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o naszych regionalnych i polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Uczniowie pracowali wspólnie z nauczycielami i organizatorkami zajęć. Warsztaty dodatkowo były przeplatane opowieściami o tradycjach wielkanocnych oraz fragmentami
z książek czytanych przez prowadzących zajęcia.

Wspólna praca pozwoliła dzieciom poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.