Warsztaty techniczne w SOW-ie

Aktualności » Warsztaty techniczne w SOW-ie

Dnia 11 października 2016 r. Szkolny Klub Miłośników Zwierząt SOW-a zorganizował na terenie świetlicy szkolnej zajęcia techniczne pod hasłem:
„KOTA NIE MA – MYSZY HARCYJĄ”.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz członkowie Klubu.

Na zajęciach uczniowie pracowali z wykorzystaniem ekologicznego surowca jakim jest siano - surowiec niezwykle prosty w tworzeniu, który nie stwarza problemów przy formowaniu głównych elementów pracy.

Uczestnicy zajęć mogli dać upust swojej wyobraźni i tworzyć niezwykłe figurki własnego pomysłu.

Podczas zajęć z siana dzieci wykonały myszki, jeże i zające, które uzupełniły kolekcje wełnianych jeży ,biedronek oraz kotów.

Zajęcia bardzo się podobały. Siano jako materiał do pracy było dla dzieci ciekawym doświadczeniem. Wykonane przez uczniów myszki wzbudziły podziw wśród społeczności szkolnej.