Warsztaty plastyczne na terenie Biblioteki Miejskiej Filia nr 2 w Częstochowie

Aktualności » Warsztaty plastyczne na terenie Biblioteki Miejskiej Filia nr 2 w Częstochowie

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych
w roku. Obowiązkowym elementem tych Świąt są ozdoby i dekoracje. W tym celu dnia
13 grudnia 2017 r. nasi uczniowie odwiedzili Bibliotekę Miejską Filia nr 2
w Częstochowie. Właśnie tam pod kierunkiem Pani Grażyny Olaszewskiej odbyły się warsztaty. Podczas spotkania uczniowie poznali tradycje związane z nadchodzącymi świętami.

Papier, wstążki, cekiny, brokat dają mnóstwo możliwości tworzenia przepięknych ozdób. W tym roku uczestnicy warsztatów wykonali proste, ale bardzo oryginalne stroiki świąteczne. Żeby zajęcia przybliżyły klimat Świąt Bożego Narodzenia, to podczas nich słuchaliśmy , a następnie próbowaliśmy wspólnie śpiewać kolędy.

Dodatkowo warsztaty urozmaicone były słuchaniem fragmentów książek czytanych przez prowadzącą. Dzieci wysłuchały fragmentów książek: „Wesołe Święta z Kubusiem Puchatkiem” oraz „Święta z Kubusiem Puchatkiem”.

Zwiedziliśmy także świątecznie przystrojoną bibliotekę i obejrzeliśmy wystawy.

Na koniec były wspólne życzenia i podziękowania.