Warsztaty florystyczne

Aktualności » Warsztaty florystyczne

W dniach 12 i 27 września 2016 r. na terenie naszej placówki odbyły się warsztaty florystyczne „Jesienne kompozycje”. Warsztaty przeprowadziła Pani Jolanta Pawlik

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy IV/V/ VIb SP  i I/IIIa PP i IIIb PP.

Celem zajęć było przekazanie dzieciom podstawowych wiadomości z zakresu bukieciarstwa. Uczestnicy zajęć poznali różne gatunki kwiatów, roślin oraz dodatki i narzędzia niezbędne przy tworzeniu kompozycji florystycznych.

Warto również zaznaczyć, że podczas takich warsztatów doskonali się dodatkowo zdolności manualne dzieci, a także uczy się wrażliwości na otaczającą przyrodę.

Również  podczas zajęć  Pani Jola tłumaczyła niezrozumiałe dla dzieci terminy z zakresu florystyki i przyrody.

Z kolei najstarsi uczestnicy zajęć -  uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zostali zapoznani z pracą  florystki  w kwiaciarni.

W dalszej części warsztatów pod czujnym okiem Pani Joli, krok po kroku uczniowie sami wykonali  kompozycje jesienne.

Zdobyte wiadomości i umiejętności na warsztatach florystycznych wykorzystane  mogą być przez uczniów  do wykonywania  prezentów okolicznościowych, np. na Dzień Nauczyciela oraz przy robieniu wieńców i kompozycji z kwiatów