W krainie nauki i techniki

Aktualności »  W krainie nauki i techniki

Dnia 28 listopada 2017 r. uczniowie naszej placówki wzięli udział
w niepowtarzalnych zajęciach na terenie MULTICENTRUM „ZODIAK” –
w interaktywnym świecie zabawy i nauki.

Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Podczas zajęć uczestnicy  projektowali w programie komputerowym maski niedźwiadków, a następnie wykonywali maski wykorzystując różne techniki plastyczne i techniczne.

W dalszej części zajęć pod hasłem „Don Kichot w „Zodiaku”, czyli jak możemy wykorzystać wiatr” młodzi naukowcy wykonali wiatraki z papieru i sprawdzali ich działanie. Uczniowie przy pomocy programu komputerowego oraz maszyny TP-WE poznali zasady działania elektrowni wiatrowej oraz wykonali proste doświadczenia.

Dla naszych uczniów najważniejsze było to, że podczas zajęć edukacyjnych  mieli dostęp do stanowisk nauk technicznych, grafiki komputerowej oraz klocków K'Next.

Naszym uczniom zajęcia bardzo się podobały, najwięcej radości sprawiła im budowa wybranych przez siebie modeli z klocków K'Next.