W krainie bajki

Aktualności » W krainie bajki

Na terenie SOSW nr 1 dnia 15 kwietnia 2015 roku już po raz szósty odbył się Międzyszkolny Integracyjny Konkurs „W krainie bajki”. Do konkursu przystąpiły dwie dwuosobowe drużyny ze SOSW nr 1 oraz trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 53        z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie.

Celem konkursu min. było rozbudzanie zainteresowania bajkami, motywowanie do czytania bajek oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania charakteru dydaktycznego baśni, w tym werbalizowanie nauk płynących z tego gatunku literackiego.

Uczestnicy rozwiązywali test i odpowiadali na pytania związane z życiem i twórczością    H. Ch. Andersena. Musieli się także wykazać  znajomością utworów bajkopisarza.

Zawodnicy byli doskonale przygotowani. O zajęciu pierwszego miejsca decydowały pojedyncze punkty. Nasi zawodnicy w składzie Oskar Duda, Konrad Duda, Bartłomiej Sarno i Łukasz Niedzielski drużynowo zajęli I miejsce.

Po konkursie odbyło się spotkanie integracyjne z poczęstunkiem. Uczestnicy konkursu mieli możliwość lepszego poznania się  i nawiązania znajomości.

 

Na zakończenie uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, paczki ze słodyczami  i pamiątkowe dyplomy.