Umiemy i chcemy ratować

Aktualności » Umiemy i chcemy ratować

Uczniowie naszej szkoły – K. Skowron, A. Bartmanowicz, M. Malewski po raz pierwszy wzięli udział w konkursie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dnia 11 kwietnia 2018 r. uczestniczyli w IX edycji Międzyszkolnego konkursu pod hasłem: „UMIEMY I CHCEMY RATOWAĆ”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 24 w Częstochowie.

Celem konkursu było  rozpowszechnianie wśród dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy począwszy od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej w przypadkach omdleń, złamań, oparzeń, urazów kończyn, zatruć pokarmowych i krwawień.

Konkurs podzielono na dwa etapy: pierwszy etap był to test teoretyczny , drugi etap
z kolei były to zajęcia praktyczne, podczas których przygotowano bardzo realistyczne rekonstrukcje wypadków.

W skład komisji konkursowej, która oceniała poprawność wykonywania zadań weszli strażacy, policjanci, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Wszystkie zadania wymagały od uczestników szczegółowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz opanowania
w sytuacjach kryzysowych.

Nasi uczestnicy choć nie zajęli miejsca na podium, to bardzo dobrze poradzili sobie
z poszczególnymi zadaniami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.