Tradycja Świąt Wielkanocnych

Aktualności » Tradycja Świąt Wielkanocnych

Nasza placówka w tym roku zorganizowała Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs na OZDOBĘ WIELKANOCNĄ.

Celem konkursu było przybliżenie i zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycjami Świąt Wielkanocnych, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i przestrzennej, propagowanie różnych technik plastycznych, kształtowanie szacunku dla tradycji rodzinnych, prezentacja
i popularyzacja plastycznej twórczości.

Konkurs był skierowany do uczniów ze szkół specjalnych, szkół z oddziałami integracyjnymi oraz ośrodków szkolno-wychowawczych.

Na konkurs wpłynęły prace wykonane różnymi technikami – na przykład z wełny, sizalu, filcu, piórek,wacików, cekinów, bibuły, nasion, suszonych owoców itp. . Zaprezentowane prace były pomysłowe, oryginalne i bardzo kolorowe.

Komisja Konkursowa miała wyjątkowe trudne zadanie. Wybierając zwycięzców zwracaliśmy uwagę na pomysł, kreatywność, estetykę wykonania, samodzielność, wkład pracy
i użyte materiały.

W konkursie przyznano nagrody w kategoriach:

1. Wielkanocna pisanka

2. Wielkanocny zajączek

3. Wielkanocny baranek

4. Wielkanocny kurczak

5. Wielkanocna palma

6. Wielkanocny stroik

7. Wielkanocny koszyczek

Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali uczniowie z następujących szkół:

1. Zespół Szkół Specjalnych nr 42 w Zabrzu

2. Szkoła Podstawowa nr 38 Specjalna w Zabrzu

3. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kaletach

4. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Herbach

5. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Częstochowie

6. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 5 w Częstochowie

8. Szkoła Podstawowa nr 47 w Częstochowie

9. Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie

10. Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wzięcie udziału, laureatom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy za rok.