Szpunek uczy

Aktualności » Szpunek uczy

Dnia 10 stycznia 2018 r. Pani Policjantka z częstochowskiej Komendy Policji Miejskiej odwiedziła naszą placówkę wraz z niezastąpionym pomocnikiem Psem SZNUPKIEM.

W trakcie spotkania uczniowie uczyli się min.: jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, co to jest sygnalizacja świetlna, w jaki sposób należy zachowywać się w samochodzie i jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze.

St. sierż. Beata Witos w przystępny sposób przekazała naszym uczniom podstawowe wiadomości dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze. W dalszej części spotkania wiedza teoretyczna naszych uczniów została sprawdzona w praktyce poprzez zagadki ćwiczenia i pokazy. Uczniowie wykazali się ogromna wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na zadane pytania.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali w nagrodę edukacyjne kolorowanki – „Elementarz bezpieczeństwa”

Najwięcej radości sprawił uczniom gość specjalny Sznupek, z którym dzieci chętnie witały się i pozowały do zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie.