Szkolny Konkurs Ortograficzny

Aktualności » Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dnia 11 maja 2015 r. uczniowie SOSW nr 1 po raz kolejny wzięli udział w organizowanym na terenie placówki Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Tym razem do konkursu przystąpili uczniowie z klas gimnazjalnych i klasy przysposabiającej do pracy.

Celem konkursu tradycyjnie było propagowanie idei poprawnej pisowni,  dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii. Szczególnie zwrócono uwagę na zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortografii i interpunkcji.

Podczas zadań konkursowych uczniowie min.: napisali krótkie dyktando, rozwiązywali krzyżówki, zagadki i rebusy ortograficzne, uzupełniali karty pracy, układali puzzle ortograficzne i grali w ortograficzne domino. Wszystkie konkursowe zadania rozbudzały u uczniów  czujność ortograficzną.

Zabawy z ortografią bardzo podobały się uczestnikom konkursu, którzy rywalizowali między sobą indywidualnie i drużynowo.

Uczniowie biorący udział w Konkursie to: January Domżalski, Dawid Szkoruda, Angelika Barciś, Patrycja Kurspiot, Anna Matuszczak, Klaudia Leończuk, Katarzyna Tyras, Wojciech Lamch. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.