Szkolny Klub Wolontariatu

Aktualności » Szkolny Klub Wolontariatu

Szkolny Klub Wolontariatu działający w naszej placówce nawiązał współpracę
ze Szkolnym Kołem Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Częstochowie. Wspólnie przeprowadziliśmy akcję „Opatrunek na ratunek”.

Dzięki środkom pochodzącym z tej Akcji znacznie poprawi się jakość opieki lekarskiej świadczonej przez misyjne szpitale i przychodnie. O zadrapania i rany
w afrykańskich warunkach jest niezwykle łatwo. W Afryce nikogo nie dziwi widok dziecka idącego do szkoły z maczetą. Dzieci karczują w szkole roślinność wokół budynków, aby nie chroniły się w nich węże. Afrykańskie mamy gotują posiłki na ognisku i pozostawione bez opieki dzieci bardzo często ulegają poparzeniom. Aby pomóc w takich sytuacjach potrzebne są środki opatrunkowe. Liczy się każdy bandaż!

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 11 zbierali gazy, bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, strzykawki i igły. Wolontariusze naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu pragnąc pomóc w przeprowadzeniu akcji posegregowali zebrane materiały, zapakowali je i wysłali na poczcie.

Wszystkim biorącym udział w Akcji dziękujemy za okazane serce!