Szkolny Klub Miłośników Zwierząt „SOW-a”

Aktualności » Szkolny Klub Miłośników Zwierząt „SOW-a”

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie 25 listopada.

W naszej szkole misie też miały swoje święto, a stało się to za sprawąSzkolnego Klubu Miłośników Zwierząt „SOW-a”, który zorganizował zajęcia dla uczniów.

Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Dlatego na zajęcia dzieci przyniosły swoje ulubione pluszowe misie.

Podczas warsztatów przedstawiono uczniom dwie prezentacje multimedialne. Jedna dotyczyła powstania obchodzonego święta oraz misiów występujących w bajkach, lekturach
i filmach. Druga, opatrzona bogatymi informacjami, pokazała rzeczywiste niedźwiedzie, jakie można spotkać w przyrodzie na całym świecie. W trakcie zajęć nie zabrakło chwil poświęconych na wspólne śpiewanie „misiowych piosenek” i oglądanie fragmentów bajek „Miś Uszatek”, „Coralgol”, „Masza i niedźwiedź”

Następnie  uczniowie przystąpili do działań plastycznych – wykonali plakat misia. Na  koniec zajęć był słodki poczęstunek od Kubusia Puchatka.

Warsztaty upłynęły w bardzo sympatycznej i ciepłej  atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

„Kto jest dzieci przyjacielem ?
Mały miś
kto tajemnic zna tak wiele ?
Mały miś.
Mis choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały
każdy misia swego ma”