Szkolny Klub Miłośników Zwierząt „SOW-a”

Aktualności » Szkolny Klub Miłośników Zwierząt „SOW-a”

Szkolny Klub Miłośników Zwierząt „SOW-a” działający  w naszej placówce przypomniał społeczności szkolnej o Dniu Kundelka. Członkowie Koła przygotowali na korytarzu okolicznościową wystawę.

Mały, duży, czarny, biały, brązowy, z długą czy krótką sierścią – nieważne. Kundel, jako że nie należy do żadnej rasy jest przez to wyjątkowy i niepowtarzalny. Każdy z nich obchodzi 25 października swoje święto – Dzień Kundelka. Data święta nie jest przypadkowa, bo właśnie w ten dzień weszła w życie Ustawa o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich.

Z okazji obchodów Dnia Kundelka nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział
w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach edukacyjnych. Z przygotowanej przez opiekunów Koła prezentacji uczniowie dowiedzieli się o rasach psów, ich roli
w społeczeństwie. Poznali również zadania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Dzieci dowiedziały się, że każdy pies kundelek czy rasowiec zasługuje na uwagę
i miłość ,że posiadanie psa to wielka odpowiedzialność.

Dodatkową atrakcją dla uczniów było przyniesienie na  zajęcia swoich czworonożnych pluszowych przyjaciół. Każdy miał okazję zaprezentować swojego pieska.
W trakcie zajęć  dzieci dowiedziały się także jak należy opiekować się zwierzęciem. Pies to przecież nie zabawka. Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę , gdy się znudzi, a tym bardziej wyrzucić za drzwi. Pies to żywa istota, która ma uczucia. Pies to obowiązek, gdyż ma swoje potrzeby, którym trzeba sprostać.

Uczestnicy zajęć odwiedzili także suczkę Werwę – labradora. Pieska dzieci znają bardzo dobrze, ponieważ biorą udział w zajęciach dogoterapii. Dzieci podarowały jej psie przysmaki, czym sprawiły jej ogromną radość.

Na koniec przyszedł czas na warsztaty plastyczne . Każde dziecka wykonało rysunek swojego psa.