Szkolny Klub Miłośników Zwierząt „SOW-a”

Aktualności » Szkolny Klub Miłośników Zwierząt „SOW-a”

Członkowie Szkolnego Klubu Miłośników Zwierząt „SOW-a” dnia 28 września 2017 r. wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Biblioteki Miejskiej Filia nr 2.

Warsztaty „Zwierzęta duże i małe bohaterami książek” pokazały uczestnikom zajęć niezwykły świat zwierząt, który można poznać dzięki książkom.

Celem zajęć było wspólne czytanie wybranych bajek, opowieści, w których głównymi bohaterami były zwierzęta takie jak: lew, krokodyl, słoń, żyrafa, kangur, wąż, świnka oraz aktywizowanie myślenia dzieci poprzez zagadki, rebusy, gry.

Dzieci oglądały także na terenie biblioteki książki, albumy o zwierzętach. Uzupełnieniem zajęć były gry „Zwierzęta świata”, „Pędzące jeże”, „Pingwiny z Madagaskaru”, quiz „Zwierzęta.

Na zakończenie dzieci  obejrzały wystawę ceramiki pod hasłem „Koty”. Podziwiały także prace swoich kolegów, które wystawiła biblioteka. Był również czas na zabawę.