Szkolnego Koła PCK „Kropelka”

Aktualności » Szkolnego Koła PCK „Kropelka”

Po raz kolejny  członkowie Szkolnego Koła PCK „Kropelka” i Samorządu Uczniowskiego w ramach realizacji zadań z programu „Żyj zdrowo” przygotowali dla społeczności szkolnej miłą , a przede wszystkim zdrową niespodziankę. Tym razem była to tradycyjna sałatka jarzynowa
z majonezem.

Sałatka jarzynowa jadana w polskich domach na co dzień i od święta to alternatywa dla surowych warzyw, które nie są lubiane przez większość dzieci. Dlatego z myślą o jarzynowych witaminkach zimą przyrządza się sałatki.

Zdrowa, soczysta  mieszanka warzyw  i owoców– marchewki, pietruszki, selera, zielonego groszku, kukurydzy, cebuli,ogórków kiszonych, jabłek to doskonałe danie nawet dla największych niejadków. Taka sałatkę pełną dobrej energii zjedli nasi uczniowie i byli nią zachwyceni. Sałatka była serwowana w tradycyjny sposób – na talerzykach, ale też przygotowaliśmy wersję nowoczesną – serwowaliśmy w formie drugiego śniadania kanapki z sałatką. Samo przyrządzanie sałatki dało uczniom wiele satysfakcji. Możemy stwierdzić, że kolejna akcja promująca zdrowe ale i pyszne odżywianie zakończyła się sukcesem.