Szkoła młodych patriotów

Aktualności » Szkoła młodych patriotów

Uczniowie naszej szkoły przystępują do kolejnego ogólnopolskiego  konkursu zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Tym razem jest to „Szkoła młodych patriotów”

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 15 września 2016 r. do 15 marca 2017 r.  Jeżeli nasza szkoła wykona wszystkie przewidziane konkursem  zadania to  otrzyma na koniec certyfikat „Szkoły młodych patriotów”

Zadania konkursu „Szkoła młodych patriotów”:

1. Przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. Ocena na podstawie sprawozdania przesłanego do jury konkursu.
  2. Przygotowanie plakatu „Patriota, dla którego ojczyzna była dobrem najwyższym”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
  3. Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego. Ocena na podstawie sprawozdania oraz nagrania przesłanego do jury konkursu.
  4. Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników przesłanych do jury konkursu.
  5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników głosowania uczniów przesłanych do jury konkursu.
  6. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych. Ocenia na podstawie sprawozdania oraz wyników głosowania uczniów przesłanych do jury konkursu.
  7. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych. Ocena na podstawie sprawozdania.

Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac przesłanych do jury konkursu.