Święto drzewa w SOSW NR 1

Aktualności » Święto drzewa w SOSW NR 1

Dnia 31 maja 2019 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w imprezie ekologicznej pod hasłem „ŚWIĘTO DRZEWA – DRZEWO NASZYM PRZYJACIELEM”. Impreza miała na celu zwrócenie uwagi na środowisko przyrodnicze.

ŚWIĘTO DRZEWA integruje całą społeczność szkolną wokół inicjatyw takich jak sadzenia drzew i krzewów, dbanie o środowisko.

W tym roku uczestnicy zajęć ponownie poznali gatunki drzew liściastych i iglastych. Szczególnie zwrócono uwagę na takie drzewa jak sosna, świerk, modrzew, lipa, brzoza. Uczestnicy zajęć poznali także zioła i kwiaty ozdobne. Prowadzące zajęcia zwróciły uwagę na różnice między drzewami a krzewami.

Na zakończenie imprezy uczniowie pod opieką prowadzących zajęcia udali się na wyznaczone miejsce na placu szkolnym, gdzie posadzili drzewka iglaste i liściaste.