Święto drzewa

Aktualności » Święto drzewa

Dnia 11 maja 2018 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w imprezie  ekologicznej  pod hasłem „ŚWIĘTO DRZEWA – DRZEWO NASZYM PRZYJACIELEM”. Impreza miała na celu zwrócenie uwagi na środowisko przyrodnicze.

ŚWIĘTO DRZEWA integruje całą społeczność szkolną wokół inicjatyw takich jak sadzenia drzew, ale i zakładania ogrodów. W tym roku uczniowie posadzili przepiękne kwiaty na klombie przed budynkiem szkoły. Teraz możemy zachwycać się czerwonymi pelargoniami, żółtymi aksamitkami i fioletowym tamaryszkiem.

W tym roku uczestnicy zajęć zapoznali się z zasadami sadzenia drzew oraz poznali gatunki drzew liściastych i iglastych. Dowiedzieli się także, jakie muszą zostać spełnione warunki, aby drzewo mogło wyrosnąć.  Uświadomiono także  dzieciom jak ważną rolę pełnią  drzewa.

Drzewa są ostoją dzikiej przyrody i wielkim przyjacielem człowieka – wspomagają, ochraniają i stanowią „zielone płuca naszej planety”

Uczestnicy podczas zajęć  obejrzeli także prezentację multimedialną „Las – rodzaje lasów, znaczenie lasu dla środowiska i gospodarki”.

Na zakończenie imprezy uczniowie  pod opieką prowadzących zajęcia udali się na wyznaczone miejsce na placu szkolnym, gdzie posadzili podarowane  przez firmę EKOBRASS z Rzerzęczyc drzewka iglaste i liściaste. Były to min.: klon czerwony, sosna
i świerk.

Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.