Święto drzewa

Aktualności » Święto drzewa

Dnia 12 maja 2017 r. po raz kolejny uczniowie naszej placówki wzięli udział
w imprezie  ekologicznej  pod hasłem ŚWIĘTO DRZEWA. Impreza ma na celu zwrócenie uwagi na środowisko przyrodnicze.

Celem zajęć była  aktywizacja dzieci i młodzieży do działań proekologicznych poprzez bezpośrednie uczestnictwo – nauka sadzenia drzew oraz zapoznanie dzieci
z gatunkami drzew liściastych i iglastych, przybliżenie warunków  jakie muszą być spełnione aby drzewo mogło wyrosnąć, zrozumienie znaczenia drzew dla człowieka                   i środowiska, zapoznanie ze sposobami ochrony drzew, a także
uświadomienie dzieciom roli drzew w przyrodzie i ich znaczeniu w życiu człowieka i liściastych oraz obejrzeli prezentację multimedialna „POLSKIE PARKI NARODOWE”. Na końcu uczestnicy zajęć  rozwiązywali zagadki o drzewach.

Na zakończenie imprezy uczniowie klasy III gimnazjum pod opieką prowadzących zajęcia udali się na wyznaczone miejsce na placu szkolnym, gdzie posadzili podarowane  przez firmę EKOBRASS z Rzerzęczyc drzewka iglaste i liściaste. Były to jodła koreańska, sosna, brzoza, jarzębina, buk. Uczniowie naszej placówki mogą zgłaszać do organizatorów imprezy propozycji imion dla poszczególnych drzew, które zostały posadzone.