Święto bajkowych postaci

Aktualności » Święto bajkowych postaci

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie
5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Uczniowie SOSW nr 1 tradycyjnie wzięli udział w obchodach tego święta. We wtorek 7 listopada uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w  warsztatach „Bajki i ich bohaterowie”. Podczas zajęć obejrzeli prezentację multimedialną oraz wzięli udział w części konkursowej pełnej zagadek i rebusów. Na zakończenie wybrali swoją ulubiona postać z bajek.  W tym roku był to KOT W BUTACH.

W świetlicy szkolnej 8 listopada uczniowie wykonali wystawę książek i prac plastycznych tematycznie związanych z obchodami Dnia Postaci z Bajek.

Z kolei 9 listopada  uczniowie klas I-III klas wzięli udział w zajęciach na terenie biblioteki szkolnej. Celem zajęć było między innymi popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane.

Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, uczestniczyły
w konkursie, rozwiązywały zagadki i kolorowały ilustracje do wybranych bajek.

Na zakończenie uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach otrzymali słodkie upominki, a najbardziej aktywni i Ci którzy wykazali się największą wiedzą o bajkach i bajkowych bohaterach otrzymali nagrody książkowe.

I miejsce – Rafał Wieczorek

II miejsce – Julia i Daria Goc

III miejsce – Nicola Jabłońska

Zorganizowane zajęcia   sprawiły dzieciom bardzo wiele radości. Dzieci były aktywne, otwarte i wesołe.