Święta majowe

Aktualności » Święta majowe

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, które mają, jako jedne z nielicznych w świecie, pochodzenie heraldyczne. Święto 3 maja, upamiętnia przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

Dnia 29 kwietnia 2016 r. uczniowie SOSW nr 1 wzięli udział w przygotowanym przez członków Samorządu Uczniowskiego apelu pod hasłem „MAJOWE ŚWIĘTA”. Apel tak naprawdę był lekcją historii i patriotyzmu. W oparciu o prezentację multimedialną uczniowie poznali historię Święta Pracy, Święta Flagi i  Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wysłuchali patriotycznych pieśni i wierszy.