Aktualności » Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie 25 listopada.

W naszej szkole misie też miały swoje święto, a stało się to za sprawą Szkolnego Klubu Miłośników Zwierząt „SOW-a”, który zorganizował zajęcia dla uczniów. Głównym celem popularyzacji tego święta w naszej szkole była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są przyjaźń, miłość, zrozumienie, wzajemna akceptacja, bezinteresowna pomoc.

W tym roku dzieci uczestniczyly w zajęciach 22 i 23 listopada 2018 r. W czwartek uczniowie klas IIIs, VII/VIIIa, IPPb wzięli w warsztatach plastycznych pod hasłem „Mój przyjaciel MIŚ”. Na podstawie prezentacji multimedialnej poznali historię najbardziej znanego pluszowego misia – Kubusia Puchatka. Nastepnie wspólnie wykonały plakat przedstawiający „Misia przyjaciela dzieci”.

Z kolei w piątek uczniowie kl. IIIa uczestniczyli w „misiowych spotkaniach” na terenie Biblioteki Miejskiej Filia nr 2. Podczas zajęć poznali historię powstania maskotki – pluszowego misia oraz obejrzeli jak na przestrzeni stu lat zmieniła się postać ich ulubionej przytulanki. Na zakończenie Pani Grażynka przeczytała ulubione, najbardziej wesołe fragmenty z książki „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. W ten dzień dzieciom na terenie szkoły towarzyszyły ich ulubione pluszowe misie. Jednak największą atrakcją dla wszystkich były odwiedziny MISIA, który całą społeczność szkolną częstował cukierkami. Miś bardzo chętnie witał się z dziećmi i pozował do zdjęć.

Dni z PLUSZOWYM MISIEM upłynęły w bardzo sympatycznej i ciepłej atmosferze.