Straż Miejska w SOSW nr 1

Aktualności » Straż Miejska w SOSW nr 1

Dnia 20 marca 2019 r. odwiedzili naszą placówkę przedstawiciele Straży Miejskiej Pan Tomasz Gajewski i Pani Agnieszka Kapuścik. Towarzyszył im pies służbowy Prima.

Uczniowie III klasy Gimnazjum I-III Szkoły Przysposabiającej do pracy oraz kl. IV -VIII Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych na temat: „Odpowiedzialność karna nieletnich”. Podinspektor Tomasz Gajewski zapoznał uczestników prelekcji z obowiązującymi przepisami prawnymi, procedurami postępowania, konsekwencjami prawnymi w przypadku czynów karalnych oraz objawami demoralizacji. Przybliżył i omówił zagrożenia występujące w środowisku nieletnich – takie jak agresja i przemoc, kradzieże, wyłudzenia. Istotnym elementem pogadanki był temat narkotyków oraz substancji uzależniających oraz agresji rówieśniczej w szkole, Poruszony został także problem cyberprzemocy. Na zakończenie spotkania Pan T. Gajewski wraz z organizatorami konkursu „Stop cyberprzemocy” zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu wręczyli nagrody naszym uczniom.

Z kolei uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach „Bezpieczne zachowania
w kontaktach z psem”.
Uczestnicy zostali zapoznani z prawidłowymi zachowaniami się
w kontakcie z psem, szczególnie agresywnym. Poznali również zadania psa służbowego oraz zadania pracowników Straży Miejskiej. Najwięcej radości sprawiło dzieciom spotkanie z Primą – psem służbowym. Podczas spotkania można było przekonać się jak wytresowana jest Prima oraz jakie ważne zadania wykonuje podczas swojej pracy w terenie.