Sprzątanie Świata

Aktualności » Sprzątanie Świata

Jak co roku w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję Sprzątania Świata. Planowaliśmy tradycyjnie uporządkować teren wokół szkoły jednak pogoda sprawiła nam figla i zmuszeni byliśmy wprowadzić drobne zmiany w organizacji samej akcji.

Jak co roku spotkaliśmy się na apelu poświęconym idei i historii akcji Sprzątania Świata na świecie i w Polsce. Organizatorzy akcji przypomnieli najważniejsze daty i historyczne momenty Sprzątania Świata. Przypomnieli, że akcja w Polsce odbywa się corocznie w 3 weekend września. My ze względów organizacyjnych organizowaliśmy ją w październiku.

Po części wprowadzającej mieliśmy okazję na udział w prawdziwej burzy mózgów dotyczących problematyki śmieci, ich segregacji oraz prawidłowych zachowań w postępowaniu ze śmieciami.

Po apelu uczniowie z opiekunami rozeszli się do klas i rozprawiali się ze śmieciami plastycznie. Swoje wizje walki ze śmieciami przedstawili na plakatach i rysunkach. Zmagania plastyczne możecie podziwiać na załączonych fotografiach. Mamy nadzieję że w przyszłym roku uda nam się wzorem lat poprzednich tradycyjnie posprzątać teren wokół naszej szkoły a nawyki nieśmiecenia i segregacji śmieci przenosić do życia codziennego.

Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy akcji: