Spotkanie z Czerwonym Kapturkiem

Aktualności » Spotkanie z Czerwonym Kapturkiem

Po raz kolejny Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych „POMOCNA DŁOŃ” zorganizowało wycieczkę dla najmłodszych wychowanków SOSW nr 1 i ich rodzin. Tym razem w piękny, słoneczny wrześniowy dzień pojechaliśmy do „Zaczarowanego Lasu” położonego niedaleko jurajskiej wioski Piasek. Dla uczestników wycieczki czekało mnóstwo niespodzianek. Na początku „konnymi tramwajami” dzieci pojechały do lasu. Tam po leśnych dróżkach oprowadzał nas Leśniczy. W pewnym momencie usłyszeliśmy wycie wilka – jednak nikt się nie przestraszył. Później w magicznym świecie bajkowych bohaterów, na leśnym dukcie, spotkaliśmy Czerwonego Kapturka, który poczęstował nas z koszyczka cukierkami. Czerwony Kapturek zaprosił nas także do wspólnego śpiewania. Na koniec odwiedziliśmy Domek Baby Jagi.Po tak intensywnym i pełnym emocji spacerze, należało się trochę posilić. Na nasze dzieci czekały pachnącekiełbaskii gorąca herbata. Ten dzień pełen wrażeń zakończymy zaczarowaną dyskoteką w ,,Chacie za Wsią’’.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, i tak było i tym razem. Wizyta
w Zaczarowanym Lesie na długo pozostanie w naszej pamięci.