Spotkanie z AZS

Aktualności » Spotkanie z AZS

Dnia 19 grudnia 2014 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Częstochowie wzięli udział w zorganizowanym specjalnie dla nich spotkaniu ze sportowcami – drużyną siatkarską AZS Częstochowa.

Spotkanie dla naszych podopiecznych zorganizowało Centrum Medyczne Klara
w Częstochowie.

Nasi uczniowie, którzy biorą udział w konkursie „Aktywna Szkoła – Aktywny Uczeń” mogli poznać drużynę siatkarską. Podczas spotkanie dowiedzieli się nie tylko o sukcesach drużyny, marzeniach zawodników, ich zainteresowaniach, sposobach spędzania wolnego czasu przez nich,  ale przede wszystkim o trudach wielogodzinnych treningów, ćwiczeniach na siłowni, odpowiedniej diecie. Dowiedzieli się również, że Centrum Medyczne Klara jest miejscem w którym sportowcy korzystają z rehabilitacji i metod wspomagających trening fizyczny pod kierunkiem odpowiednich specjalistów rehabilitacji, fizykoterapii, masażystów, lekarzy –ortopedów.

Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty i spotkania ze sportowcami. Otrzymane od zawodników pamiątki, autografy i zdjęcia stały się  dla nich bardzo cennym podarunkiem.

Małgorzata Łyko