Spotkanie Szkolnego Klubu Miłośników Zwierząt „SOW-a”

Aktualności » Spotkanie Szkolnego Klubu Miłośników Zwierząt „SOW-a”

Zima to szczególnie trudny czas w egzystencji zwierząt leśnych i ptaków. Silne mrozy i opady śniegu powodują, że zwierzęta mają problemy ze znalezieniem pożywienia oraz   wody. Z tego powodu członkowie Szkolnego Klubu Miłośników Zwierząt „SOW-a” wraz
 z opiekunami przygotowali dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum zajęcia na temat „W jaki sposób pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Podczas prelekcji przygotowanej w oparciu o prezentację multimedialną uczniowie dowiedzieli się o sposobach pomocy zwierzętom. Po zajęciach w ramach Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej, który obchodzony jest 11 lutego uczniowie gimnazjum porozwieszali na drzewach w okolicy szkoły „Ptasie stołówki”, do których systematycznie dosypują ziarna.

Najmłodsi uczniowie naszej placówki 17 lutego obchodzili nietypowe święto - Światowy Dzień Kota. Koty, jako jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych, uszczęśliwiają ludzi, ale kot może znaleźć też u nas szczęście, jeżeli wiemy czego najbardziej potrzebuje.

Dzień Kota w naszej szkole stał się  okazją do radosnego dzielenia się osobistymi przeżyciami o kotkach, kocurach i kiciach. Uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej obejrzeli gazetkę przygotowana przez członków Klubu ,wzięli udział w prelekcji oraz  wysłuchali wiersza Heleny Bechlerowej pt. „Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował”.  Poznali najpopularniejsze rasy kotów domowych i dzikich, dowiedzieli się  o zwyczajach i nawykach kotów domowych, dowiedzieli się w jaki sposób możemy prawidłowo opiekować się kotem. Rozwiązywali zagadki i rebusy o kotach.  Na zakończenie podczas warsztatów  plastycznych  dzieci wykonały z kartonu kotki.

Dzień ten dla uczniów biorących udział w zajęciach stał się nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale przede wszystkim uwrażliwił dzieci na potrzeby zwierząt.