Smacznie i wesoło

Aktualności » Smacznie i wesoło

W związku z obchodzonym na całym świecie 9 lutego Międzynarodowym Dniem Pizzy urządziliśmy w naszej szkole własną pizzerię. Nie mogliśmy pominąć takiego święta, gdyż większość z nas uwielbia ten przysmak pochodzący z Włoch.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z historią tego przysmaku. Dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat pochodzenia potrawy jak i jej rodzajów. Zdobyte wiadomości wykorzystali w szkolnym konkursie „Pizza bez tajemnic”. Uczestnicy walczyli o główną nagrodę - wyjście do prawdziwej pizzerii.

Jednak najważniejsze były zajęcia praktyczne – wspólne przyrządzanie i wypiekanie pizzy. Trzeba zaznaczyć, że w naszej pizzerii działy się niesamowite rzeczy. Uczniowie przygotowali pięć rodzajów pizzy dla całej społeczności szkolnej – MARGHERITĘ, HAWAJSKĄ, BIANCA,PROSCIUTTO, SALAME.

Zapach smakowitej pizzy rozchodził się po całej szkole.