Salon pielęgnacji psów

Aktualności » Salon pielęgnacji psów

Pan PIOTR MIKA

SALON PIELĘGNACJI PSÓW, UL. WITOSA 1A

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Częstochowie serdecznie dziękuje Panu za wizytę w Ośrodku i przeprowadzenie warsztatów z zakresu pielęgnacji psów oraz przekazanie naszym dzieciom wszechstronnej wiedzy o życiu i przyjaźni ze zwierzętami domowymi.

W dzisiejszej rzeczywistości nasi mali, bezbronni  przyjaciele często są narażeni na przemoc, agresję, brak zrozumienia dla ich potrzeb. Każda forma edukacji w tym zakresie jest niezbędnym elementem wychowania dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Prezentacja możliwości zadbania o przyjaciela psa okazała się najlepszą metodą zapoznania wychowanków z tą tematyką, wielu z nich po raz pierwszy spotkało się     z czynnościami, które są niezbędne tak dla zwierzęcia jak i jego właściciela. Omówienie higieny w tym zakresie uzupełniło wiedzę dzieci i uświadomiło im znaczenie tego faktu w obcowaniu ze zwierzątkami we własnych domach. Wychowankowie, jak miał Pan możliwość zauważyć, posiadają zwierzątka domowe i mają potrzebę o nie zadbać – teraz zyskały taką możliwość. Dziękujemy za poświęcenie nam prywatnego czasu. Mamy nadzieję, że spędził go Pan równie przyjemnie jak nasze dzieci. Uważamy, iż tematyka przez Pana zaprezentowana ma duże znaczenie społeczne dlatego z przyjemnością zawiadamiamy, że Podziękowanie, za wcześniej wyrażoną przez Pana zgodą zamieścimy na naszej stronie internetowej. Życzymy wielu sukcesów w wykonywaniu tak szczególnie ważnego i  miłego zawodu. Pozwalamy sobie zaliczyć Pana do grona naszych Przyjaciół.

Dyrektor SOSW mgr Ewa Galle

Wychowawca Grup Wychowawczych mgr Wiesława Balas