Prelekcje Straży Miejskiej

Aktualności » Prelekcje Straży Miejskiej

Dnia 6 października  2016 r. odwiedzili naszą placówkę pracownicy Straży Miejskiej Panowie Tomasz Gajewski i Krzysztof Sochacki oraz nowy funkcjonariusz częstochowskiej Straży Miejskiej owczarek belgijski Prima.

W ramach systematycznej współpracy ze Strażą Miejską w Częstochowie uczniowie wzięli udział w  spotkaniach dotyczących zagadnień:

„Bezpieczna droga do szkoły”  - prelekcja związana z  bezpieczeństwem
w drodze  do i ze  szkoły, na terenie szkoły, poruszaniem się pieszo oraz bezpieczeństwem podczas zabaw i spacerów po zajęciach lekcyjnych na placu zabaw i podwórku.

Podinspektor  Tomasz Gajewski w ciekawy sposób z wykorzystaniem filmów
i prezentacji multimedialnej omówił i przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dodatkowo wyjaśnił jak należy zachowywać się wobec obcych psów spotkanych podczas spacerów.

„Bezpieczne zachowania w kontaktach z psem” – zajęcia poprowadził strażnik Krzysztof Sochacki. Zapoznał on uczniów z prawidłowymi zachowaniami się
w kontakcie z psem, przybliżył „język komunikacji psa”, najczęstsze błędy
w podejściu do czworonoga, zasady zachowania w przypadku ataku psa.

Uczniowie podczas ćwiczeń praktycznych poznali właściwe postawy przybierane w czasie ataku psa.

Uczestnicy spotkania mogli także zobaczyć jak wytresowana jest Prima oraz dowiedzieli się o zadaniach psa służbowego.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć i serdecznie dziękowali za spotkanie.