Prelekcje Straży Miejskiej

Aktualności » Prelekcje Straży Miejskiej

Dnia 23 marca 2016 r. uczniowie naszej placówki w ramach systematycznej współpracy
ze Strażą Miejską w Częstochowie wzięli udział w  spotkaniach dotyczących zagadnień:

1.    „Odpowiedzialność  prawna  nieletnich”  - uczniowie poznali obowiązujące przepisy prawne dotyczące postępowania w sprawach nieletnich – wyłącznie odpowiedzialności oraz procedury dotyczące  postępowania z nieletnimi sprawcami wykroczeń i przestępstw.

2.    „Cyberprzemoc” –  prelekcja została zorganizowana  w ramach realizacji przez szkołę programu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń + II edycja” - zadanie nr 3 „Mój wolny czas w cyberprzestrzeni.” Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami jakie niesie ze sobą Internet, dowiedzieli się o  przemocy w sieci .

Prelekcje przeprowadził podinspektor Tomasz Gajewski.

Uczniowie wzięli także udział w spotkaniu ze strażnikiem Marcinem Łapaj, który na spotkanie przybył z psem służbowym – owczarkiem belgijskim.  W trakcie spotkania nasi uczniowie min. poznali zadania psa służbowego.