Prelekcja Straży Miejskiej

Aktualności » Prelekcja Straży Miejskiej

Dnia 8 września  2017 r. odwiedził naszą placówkę pracownik Straży Miejskiej Pan Tomasz Gajewski. W ramach systematycznej współpracy ze Strażą Miejską w Częstochowie uczniowie wzięli udział w  spotkaniu „Bezpieczna droga do szkoły” .

Prelekcja dotyczyła   bezpieczeństwa uczniów w drodze  do i ze  szkoły, na terenie szkoły, poruszaniem się pieszo, poprawnym zachowaniom w kontakcie z osobami nieznajomymi oraz bezpieczeństwem podczas zabaw i spacerów po zajęciach lekcyjnych na placu zabaw i podwórku.

Podinspektor  Tomasz Gajewski w ciekawy sposób z wykorzystaniem filmów
i prezentacji multimedialnej omówił i przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dodatkowo wyjaśnił jak należy zachowywać się wobec obcych psów spotkanych podczas spacerów.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć, chętnie zadawali pytania. Na zakończenie  serdecznie podziękowali za spotkanie.