Pożegnanie zimy

Aktualności » Pożegnanie zimy

POŻEGNANIE ZIMY – POWITANIE WIOSNY

20 marca 2015 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 pożegnali zimę i przywitali długo oczekiwaną wiosnę.

W tym roku organizacją POWITANIA WIOSNY zajęli się uczniowie klasy III gimnazjum. Pod opieką nauczycieli wykonali Marzannę. Przygotowali również dla całej społeczności szkolnej na poczęstunek wiosenne kanapki.

W piątek w sali przystrojonej w wiosenne dekoracje,   odbyła się impreza POWITANIE WIOSNY. Było pełno radości i uśmiechów podczas zorganizowanych  zabaw, gier i konkursów. Dzieciom bardzo smakowały zaserwowane wiosenne kanapki.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na wcześniej przygotowany plac, na którym spalono Marzannę. Z piosenką na ustach „Słomiany chochole, związany powrozem, dość nas namęczyłaś i śniegiem

i mrozem”  ZIMOWA PANNA została spalona. W drodze powrotnej uczniowie wznosili gromkie  okrzyki o wiośnie i nieśli przed sobą gaik.