Powstanie Polskiego Państwa Podziemnego

Aktualności » Powstanie Polskiego Państwa Podziemnego

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w tym roku włączyli się do krajowych obchodów 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

27 września 1939 roku rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji na terenie naszej placówki 26 września 2014 r. odbył się uroczysty apel przypominający o wielkim dziele naszych rodaków w czasie II wojny światowej.  Podczas apelu został odczytany fragment Listu otwartego Prezesa IPN -
dr Łukasza Kamińskiego. Nauczyciele wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego  przybliżyli  uczniom historię powstawania Podziemnego Państwa Polskiego.

Uczniowie i rodzice mogli obejrzeć zorganizowaną na terenie placówki wystawę pt.: Przywódcy Polskiego Państwa Podziemnego”

Nasza placówka uczciła także 75 rocznicę powstania Podziemnego Państwa Polskiego poprzez wywieszenie flagi na budynku szkoły.

Propozycje naszych działań zostały zamieszczone na portalu edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej - www.pamiec.pl/ppp

Iwona Bartłomiejczyk