Powitanie wiosny

Aktualności » Powitanie wiosny

Jak co roku 21 marca uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. W tym dniu odbyła się wiosenna impreza. Jej celem było min. przybliżenie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy (Topienie Marzanny, niesienie Gaika) .

Uczniowie naszej szkoły w radosnych nastrojach świętowali nadejście wiosny. Wzięli udział w licznych konkursach i sportowych zabawach z nagrodami przygotowanych z myślą
o nich. Podczas licznych konkursów nie zabrakło wrażeń. Szczególnie podobały się uczestnikom konkurencje: bocian, żabki, wyścig z piłką, rzut do celu.

Po wyczerpujących zabawach na uczestników czekały wiosenne kanapki.

W trakcie imprezy zgodnie z polską tradycją poszliśmy spalić MARZANNĘ.

Tymi słowami „Precz zimo-witaj wiosno” pożegnaliśmy śniegi i mrozy.

Również w pierwszy dzień wiosny nasi uczniowie wzięli udział również w konkursie „Muzeum odwołuje zimę” na najpiękniejszą marzannę.

Konkurs zorganizowany był przez Muzeum Częstochowskie. Impreza odbyła się tradycyjnie przed Ratuszem na Placu Biegańskiego.