Powitanie wiosny

Aktualności » Powitanie wiosny

Jak co roku uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. W tym dniu odbyła się wiosenna impreza. Jej celem było min. przybliżenie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny
i pożegnaniem zimy (Topienie Marzanny, niesienie Gaika) .

Uczniowie naszej szkoły w radosnych nastrojach świętowali nadejście wiosny. Wzięli udział w licznych konkursach i sportowych zabawach z nagrodami przygotowanych z myślą o nich. Prawdziwą atrakcją dla dzieci były wiosenne zagadki i poszukiwanie jajek – niespodzianek.

Nie zabrakło wrażeń podczas licznych konkursów. Szczególnie podobały się uczestnikom konkurencje: jedzenie cytryny, wyścig z piłką, rzut do celu.

Po wyczerpujących zabawach na uczestników czekał słodki poczęstunek. Tym razem wszyscy ze smakiem zjadali przepyszną szarlotkę.

Na zakończenie imprezy zgodnie z polską tradycją poszliśmy  spalić MARZANNĘ.

Tymi słowami pożegnaliśmy śniegi i mrozy:

„Zgiń, przepadnij zimo

I nie wracaj do nas

Na przyjęcie wiosny

Otwórzmy ramiona”

Po spaleniu MARZANNY uczniowie powrócili do szkoły – z uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona WIOSNA.

21 marca nasi uczniowie wzięli udział również w konkursie „Muzeum odwołuje zimę”
na najpiękniejszą marzannę.

Konkurs zorganizowany był przez Muzeum Częstochowskie. Impreza odbyła się tradycyjnie przed Ratuszem na Placu Biegańskiego.