Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Aktualności » Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W piątek 28 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nie ma chyba lepszej w roku okazji, żeby samemu głośną lekturą wprowadzić naszych najmłodszych uczniów w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy.

W tym roku uczniowie mogli obejrzeć przygotowaną na świetlicy szkolnej wystawę książek – najpopularniejszych bajek i baśni oraz utworów dla dzieci J. Tuwima czy J. Brzechwy.

Dzieci klas I-IV wysłuchały pouczającej bajki pt,: Jeż Jerzyk”. To piękna i wzruszająca historia, która uczy , że są w życiu rzeczy, które warto robić z myślą o innych. Na zakończenie wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego warto głośno czytać?” Teraz już znamy odpowiedź na zadane pytanie – warto czytać, ponieważ czytanie sprawia wiele przyjemności. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z bajkowymi bohaterami.