Ogólnopolski dzień drugiego śniadania

Aktualności » Ogólnopolski dzień drugiego śniadania

13 września 2018 roku nasi uczniowie po raz kolejny obchodzili Ogólnopolski Światowy Dzień Drugiego Śniadania.

Dzień ten to doskonały moment, aby zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na zdrowe nawyki żywieniowe. Jedzenie 5 posiłków dziennie, a w szczególności drugiego śniadania, o którym często zapominamy, to recepta na zdrowie, dobry humor, bystrość umysłu i doskonała sylwetkę.

W tym roku uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat „Na śniadanie najlepszy nabiał”. Następnie cała społeczność szkolna zjadła wspólne drugie śniadanie. Tym razem były to serki waniliowe.

W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie mogli oglądać przygotowane przez Szkolne Koło PCK „Kropelka” materiały edukacyjne promujące zdrowe odżywianie. Dodatkowo wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mogli częstować się sezonowymi owocami – różnymi gatunkami gruszek i śliwek.

Smacznego drugiego śniadania !!!