Nowoczesne Wiórkarstwo

Aktualności » Nowoczesne Wiórkarstwo

W SOSW nr 1 w szkoleniach i warsztatach  nie tylko uczestniczą uczniowie ale także nauczyciele. 1 grudnia 2015 r. to właśnie  nauczyciele uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez instruktorów z Osikowej Doliny. Uczestnicy warsztatów mieli okazję do bliższego zapoznania się z  mało znaną techniką rękodzielniczą. Własnoręcznie nauczyli się pracować z ciekawym produktem jakim są wiórki z drzewa osikowego. Pod kierunkiem instruktorów wykonali ozdoby świąteczne – mikołaja, szyszkę i gwiazdę. Szkolenie przebiegało w fantastycznej atmosferze. W przyszłości zdobyte umiejętności nauczyciele będą mogli wykorzystać w pracy terapeutycznej z dzieckiem - kontakt z naturą rozwija zdolności artystyczne, pobudza zmysły, kreatywność i usprawnia  manualne.