Narodowe czytanie w SOSW Nr 1

Aktualności » Narodowe czytanie w SOSW Nr 1

nia 7 września 2018 roku w naszej szkole odbyła się akcja ”Narodowego Czytania”, nad którą patronat honorowy sprawuje Para Prezydencka. W tym roku czytaliśmy fragment „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się rejestracją w systemie, dzięki czemu informacja o naszym przedsięwzięciu była umieszczona na stronie internetowej – www.prezydent.pl

Cała uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.20. Na początku odczytano List Prezydenta RP. Następnie w oparciu o prezentację multimedialną przedstawiono okoliczności powstania utworu oraz przybliżono postać autora.

Narodowe Czytanie rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Galle. W dalszej kolejności fragmenty „Przedwiośnia” przeczytała Pani Grażyna Olaszewska – Kierownik Biblioteki Publicznej Filia nr 2 – nasz specjalny gość oraz zaproszeni nauczyciele
i Pani M. Szczurek.

Cala społeczność szkolna mogła obejrzeć przygotowaną okolicznościową wystawę.

Uczniowie Gimnazjum dodatkowo wzięli udział w projekcji filmu „Przedwiośnie” w reż. F. Bajona

Wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania w SOSW Nr1 serdecznie dziękujemy udział.