Najpiękniejsza ozdoba choinkowa

Aktualności » Najpiękniejsza ozdoba choinkowa

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Częstochowie już po raz ósmy był organizatorem Międzyszkolnego Konkurs na ozdobę choinkową.

Celem konkursu było przybliżenie i zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycjami świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i przestrzennej, propagowanie  różnych technik plastycznych, kształtowanie szacunku dla tradycji rodzinnych, prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości.

Na konkurs wpłynęły prace dzieci zarówno ze szkół specjalnych jak i  integracyjnych.

Pomysłowość młodych artystów jak zwykle była olbrzymia. Prace, które otrzymaliśmy były wykonane w różnych technikach i z różnych materiałów – na przykład
z szyszek, mchu, gałązek świerku i sosny, makaronu, drewnianych patyczków, metalowych kulek, sizalu, filcu, wełny,wacików, cekinów, nasion, suszonych owoców itp.

Komisja Konkursowa miała wyjątkowe trudne zadanie. Wybierając zwycięzców zwracaliśmy uwagę na pomysł, kreatywność, samodzielność, wkład pracy i użyte materiały.

W konkursie przyznano nagrody w kategoriach:

1.    ŚWIĄTECZNA BOMBKA

2.    ŚWIĄTECZNA CHOINKA

3.    ŚWIĄTECZNA GWIAZDA

4.    ŚWIĄTECZNY STROIK

5.    ŚWIĄTECZNY ANIOŁ

Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali uczniowie z następujących szkół:

1.    Szkoła Podstawowa nr 47 im. M. Konopnickiej w Częstochowie

2.    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie

3.    Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy nr 5 w Częstochowie

4.    Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Herbach

5.    Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy nr 1 w Częstochowie

Wszystkim uczestnikom konkursu  dziękujemy za wzięcie udziału, laureatom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy za rok.