Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Aktualności » Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

W naszej placówce dnia 24 maja 2018 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII” . W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI-VII Szkoły Podstawowej              i kl. II-III Gimnazjum tworząc pięć  dwuosobowych drużyn.

Celem konkursu było  podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych, wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem
i bogacenie języka ojczystego.

Uczestnicy konkursu na początku mieli za zadanie rozwiązać test ortograficzny, który min. składał się z zadań dotyczących podstawowych reguł ortograficznych , krzyżówek ortograficznych. Następnie były rebusy, zagadki, kalambury ortograficzne. Uczniowie uzupełniali także tekst z lukami. Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziła gra dydaktyczna „Poszukiwacze słów”. Uczniowie  musieli także popracować ze słownikiem ortograficznym, niektórzy mieli problemy – najtrudniejsze do odnalezienia okazało się słowo „wuj”.

Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym połączonym
z poczęstunkiem.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów
w karierze uczniowskiej.