Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Aktualności » Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie
5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Święto to
jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. W tym roku uczniowie klas I-III

uczestniczyli w  bajkowych warsztatach. Podczas zajęć obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali bajki „Śpiąca królewna”. Następnie wzięli udział w części konkursowej pełnej zagadek i rebusów. Uczestnicy zajęć uczestniczyli również
w konkursie na najładniejszą bajkową postać. Z zaangażowaniem rysowali swoich ulubionych bohaterów. Na zakończenie wszyscy układali puzzle „Czerwony Kapturek”, „Calineczka”, „Brzydkie Kaczątko”, „Kot w butach”, „Śnieżka”, „Kopciuszek”.

Na zakończenie uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach otrzymali słodkie upominki. Uczestnicy spotkania wykazali się dużą wiedzą  z zakresu znajomości treści bajek i świetnie poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami.